uaru
Адреса інтернет магазину Україна м. Чернігів вул. Гребінки, 128 Вибрати товар ГРАФІК РОБОТИ. 8:00 до 19:00 Без вихідних Дивитись на карті
Mask
Українська меблева фабрика
всі предмети інтер'єру в одному місці
Знайти нас на карті
ГРАФІК РОБОТИ:
8:00 до 19:00 Без вихідних
Головна Статті Інтер'єр у стилі Лофт

Інтер'єр у стилі Лофт

Стиль Лофт в інтер'єрі – що таке? Що для нього характерне?
 
  Стиль Лофт – це сучасний стиль інтер'єру промислово-урбаністичного спрямування. Характерними елементами цього стилю є великі приміщення з високими стелями, необробленими цегляними або бетонними стінами, балками на стелі та великою кількістю відкритого простору.
  Цей стиль прийшов до нас із Америки 40-х років. Тоді промислові об'єкти переносили з центрів міст на околиці і тому звільнялися великі промислові приміщення, які переобладнали під житлові. Вони були недорогими і в них часто поселялися люди творчих професій, які й запровадили моду цей стиль.

  У перекладі з англійської слово «loft» означає горище чи мансарда, може також перекладатися як верхній поверх нежитлового приміщення. Інтер'єри в стилі Лофт справді багато в чому нагадують фабричні чи складські приміщення. Але це лише на перший погляд. Уважно розглянувши такий інтер'єр, помічаєш його оригінальність та привабливість.

 
 
 

  В даний час стиль Loft набув великої популярності як у США, так і в Європі. Незважаючи на простоту в інтер'єрі, цей стиль вважається одним з найдорожчих в реалізації. Це пов'язано з тим, що в ньому часто використовують антикварні та дизайнерські меблі, натуральні оздоблювальні матеріали. Такі меблі зазвичай виготовляються з металу і масиву дерева і мають досить високу вартість.

  Однією з відмінних рис цього стилю є наявність необроблених цегляних стін, великих вікон і відкритий простір всього приміщення. Житлове приміщення не ділиться на закриті кімнати, натомість створюються зони за допомогою різних візуальних засобів: різних рівнів або різних оздоблювальних матеріалів підлоги, відкритих наскрізних стелажів або скляних перегородок, барної стійки, килимового покриття та інших елементів.
 
 
 
  Також для стилю Лофт характерне використання екологічних матеріалів, таких як дерево, кераміка, метал, натуральні тканини. Наприклад, в обробці стін поряд із цегляною кладкою можна використовувати дерев'яну дошку з необробленою поверхнею. В обробці підлоги також можуть використовуватись дошки, керамічна плитка або бетонна мозаїка для кухні.

  Ще одна особливість, за якою можна безпомилково визначити стиль Лофт – відкриті вентиляційні системи та комунікаційні труби, що часто стилізують під старовину.

 
 
 
Стиль Лофт в інтер'єрі квартири
 
  У великому відкритому приміщенні промислового типу, яке переоснащується під житлове, реалізувати стиль Лофт досить легко. А ось як внести елементи цього стилю до сучасної квартири? Наведемо кілька варіантів, які можуть бути корисні, якщо ви шанувальник цього стилю і хочете відтворити його у своїй квартирі.
 
  1. Звичайно ж, необроблена цегляна кладка на стіні! Хоча б на одній, решта стін може бути пофарбована в білий по декоративній штукатурці грубої фактури, наприклад. Саму цегляну стіну можна залишити як їсти або пофарбувати білою чи сірою фарбою. Найкраще, якщо цегла буде справжня, а не декоративна плитка під цегляну кладку. Однак і другий варіант можна використовувати.
  2. Декоративні балки на стелі, якщо висота приміщення дозволяє. Балки також дозволять візуально «витягнути» приміщення по одній із сторін.
  3. Використання при оформленні інтер'єру поєднання ультра-сучасних та старих (або під старовину) матеріалів, текстур та предметів. Наприклад, сучасний металевий світильник може сусідити зі старовинним шкіряним кріслом. Або масивний дерев'яний стіл можуть оточувати сучасні стільці із пластику та металу.
  4. Замість шафи використовуйте рейли для одягу та підлогові вішаки. Громіздка шафа для стилю Лофт не допустима. А ось металевий рейл або стійка для одягу – те, що потрібно. У спальній можна використовувати дерев'яний вішак для підлоги.
  5. Використовуйте різні типи підлогових покриттів для різних зон. Наприклад, для кухні можна використовувати плитку під камінь або мозаїчний бетон, для вітальні або спальних зон можуть підійти дерев'яний паркет, дощата підлога або ламінат, що їх імітує. Також можна піднімати підлогу в певних зонах на різний рівень і цим додатково виділити їх.
  6. Ще одна відмінна риса стилю Лофт – максимально великі вікна. Ідеальний варіант – вікна до підлоги без штор. Замість штор можуть бути жалюзі або роликові штори із натуральних матеріалів.
  Як підібрати меблі для стилю Лофт? Основний принцип підбору меблів - вони повинні бути простими і функціональними, м'які меблі кращі в неяскравих однотонних кольорах. Можна поєднувати ультрасучасні меблі та аксесуари з антикварними або штучно зістареними. Однак пам'ятайте, що меблів має бути небагато, важливо не перевантажити приміщення.

  Також варто згадати організацію висвітлення для приміщення. В ідеалі, освітлена має бути кожна зона окремо. У зоні кухні освітлення можна розмістити над робочою поверхнею, у вітальні – над столом, а біля дивана можна поставити торшер для підлоги. Освітлювальні прилади підбираються в індустріальному або хай-тек стилі, також гармонійно виглядають світильники, стилізовані під старовинні лампи розжарювання та промислові світильники.

  Зверніть також увагу, що оскільки в приміщенні має бути мінімум меблів і максимум простору, то потрібно організувати місця для зберігання речей у підсобних приміщеннях, висувних тумбах під сходами та комор. Такі місця потрібно спланувати заздалегідь, інакше їх важко вписати в готовий інтер'єр.

  Отже, якщо ви вирішили створити у своєму житлі інтер'єр у стилі Лофт, дотримуйтесь його основних принципів: максимум світла та простору, мінімум меблів, зонування замість стін, використання натуральних матеріалів, необроблені цегляні стіни, поєднання сучасної техніки та антикварних меблів та аксесуарів.