uaru
Адреса інтернет магазину Україна м. Чернігів вул. Гребінки, 128 Вибрати товар ГРАФІК РОБОТИ. 8:00 до 19:00 Без вихідних Дивитись на карті
Mask
Українська меблева фабрика
всі предмети інтер'єру в одному місці
Знайти нас на карті
ГРАФІК РОБОТИ:
8:00 до 19:00 Без вихідних
Головна Статті Меблі з ДСП: переваги та недоліки

Меблі з ДСП: переваги та недоліки

Меблі з ДСП: переваги та недоліки

Купуючи нові меблі, завжди хочеться придбати щось красиве, стильне, якісне та, звичайно, за доступною ціною. Якщо меблі з масиву натурального дерева вам не по кишені, зверніть увагу на популярніший у сучасному виробництві варіант – меблі з ДСП.

ДСП – це композиційні негорючі деревинно-стружкові плити, одержувані зі стружок та тирси, просочені спеціальними в'яжучими фенол-або сечовиноформальдегідними смолами. Отримана деревна маса містить також антисептичні, водо- та вогнестійкі компоненти, що покращують експлуатаційні властивості деревини.

Поверхня ДСП може мати кілька типів декоративного облицювання:
- ламінування – нанесення спеціальної полімерної плівки, яка надає поверхні привабливого зовнішнього вигляду та високих характеристик міцності, це покриття неможливо відокремити від самої плити (ЛДСП).;
- кашування - нанесення спеціального клеючого складу з використанням декількох шарів твердих паперово-смоляних плівок, це більш економний варіант декорування, в процесі експлуатації покриття може відшаровуватися;
- шпонування – використання тонкого зрізу дерева (шпону), завдяки гарному та натуральному вигляду має найвищу вартість.


Основні переваги меблів із ДСП

На сьогоднішній день ДСП – найпоширеніший матеріал для виготовлення меблів різного призначення. Доступна ціна – не єдина його перевага. Спочатку виробники меблів називали ДСП "ідеальною деревиною", завдяки високим механічним властивостям, поліпшеним у порівнянні з натуральним масивом дерева.
Це високоміцний і рівномірний матеріал, який легко піддається механічному оздобленню і не боїться біологічних ушкоджень (розвиток плісняви, грибка, псування комахами). На відміну від дерева, ДСП не має сучків, порожнин, тріщин, не розсихається від неправильного сушіння або зберігання..

Що стосується механічних здібностей, ДСП чудово утримує кріпильні матеріали (цвяхи, шурупи та інше), легко піддається проклеюванню та фарбуванню.
Також необхідно відзначити високу та рівномірну щільність та міцність ДСП. Плити практично не піддаються механічним пошкодженням та поломкам, а побутові подряпини на поверхні залишаються непомітними..
Крім того, меблі з ДСП не будуть різко реагувати на клімат у приміщенні і готові спокійно витримати вологість 40-50%, перепади спеки та холоду.

Сьогодні особлива увага приділяється безпеці будівельних матеріалів, тому якісне ДСП підтверджується наявністю сертифікату якості, який гарантує, що матеріал виготовлений відповідно до допустимих норм. Наприклад, за рівнем вмісту шкідливих компонентів ДСП ділиться на класи: Е0, Е1 – це безпечні матеріали з мінімальною кількістю формальдегіду у складі. Плити даного типу можуть використовуватися навіть у виробництві дитячих меблів. Клас Е2 – використовується лише у нежитлових приміщеннях.
Не менш важливою є і механічна безпека матеріалів. Поверхня ДСП гладка і приємна на дотик, на відміну від натурального дерева, виключено отримати скалку або поранитися.

 
До основних недоліків меблів із ДСП можна віднести такі моменти:

- недостатня вологостійкість (якщо передбачається частий контакт поверхні з водою, то ДСП не найкращий варіант);
- наявність їдкого запаху (свідчить про використання дешевих та токсичних сировинних компонентів);
- небажаність повторного складання виробу (як правило, кожне наступне складання збільшує отвір кріплення та погіршує його міцність).

Якщо вам досі здається, що натуральне дерево – єдиний безпечний та ідеальний у всіх параметрах матеріал, рекомендуємо звернути увагу на такі моменти. По-перше, дерево, що виросло в екологічно несприятливій обстановці, завжди містить певну кількість шкідливих речовин. По-друге, всі породи дерев у процесі підготовки до виробництва проходять спеціальну підготовку – покриття ґрунтовкою, морилкою, лаком або фарбою. Тому використання дешевих та неякісних лакофарбових матеріалів тягне за собою підвищення токсичності та отруйності меблів загалом. Виникає питання, чи варто купувати дорогі дерев'яні меблі, якщо є альтернатива з якісного, безпечного та доступного ДСП?


Як вибрати якісний виріб з ДСП?
  1. Попросіть у продавця сертифікат якості, який підтверджує, що ДСП відноситься до безпечного з екологічного погляду класу Е0 або Е1..
  2. Зверніть увагу на щільність плити, чим вище щільність, тим краще тримаються елементи кріплення, надійнішим і довговічнішим буде виріб в експлуатації.
  3. Вироби із ДСП завтовшки до 10 мм рекомендовані, як правило, для конструкцій, не призначених для особливих навантажень. Тобто. для виробництва корпусних меблів товщина ДСП має бути не менше 16-18 мм, а для стільниць – 19 мм і більше.
  4. Більш якісними та зносостійкими вважаються ламіновані плити або шпоновані.
Для того щоб вироби служили вам довго та надійно, рекомендуємо дотримуватись основних правил догляду та експлуатації меблів з ДСП:
  1. Зберігати та експлуатувати меблі рекомендується у сухих та теплих приміщеннях з температурою повітря +10-+40оС, вологість не більше 80%;
  2. Відстань до опалювальних приладів не повинна перевищувати 70 см;
  3. Не допускати короткочасного впливу температури +85оС, а також охолодження до -25оС;
  4. Гвинтові або болтові з'єднання необхідно періодично перевіряти, а при розслабленні – підтягувати;
  5. Видаляти пил м'якою сухою тканиною;
  6. Не застосовувати абразивні речовини, що чистять, розчинники, що містять ацетон;
  7. Виключити пряме влучення води на торці плит;
  8. Уникати тривалого впливу прямих сонячних променів.
Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам вибрати якісні та функціональні вироби, здатні прослужити довго та правильно. Бажаємо вам лише приємних та безпечних покупок!